+420 770 639 863 (pracovni dny, 9-17 hod.) info@engeto.com

Jsem perfektním příkladem toho, že IT nemusí být láska na první pohled

Míša, vystudovaná Divadelní manažerka, byla u prvního workshopu, který ENGETO uspořádalo. Asi se jí naše výuka zalíbila – Míša prošla jak Linux, tak Python kurzem. Nyní se stará o komunitu v softwarové společnosti Kentico.

Práce

Community manager, Kentico

Absolvovala

Python Akademie, Brno
Míša je perfektním příkladem toho, že IT nemusí být láska na první pohled. Má totiž diplom z Divadelního manažerství. Informační technologie jí ale učarovaly natolik, že udělala pořádný kariérní kotrmelec a začala pracovat v IT. Aktuálně působí jako HR Community Manager v Kentico Software. Sice neprogramuje, ale denně komunikuje s vývojáři a píše odborné texty.
„ENGETO kurzy jsou skvělým způsobem, jak můžeš začít. Postupně se ti znalosti spojují a všechno začíná dávat čím dál tím větší smysl.“ Míša se účastnila úplně prvního workshopu, který ENGETO pořádalo. Naučila se něco o Linuxu a vyzkoušela si prvních pár příkazů. IT se jí zalíbilo, a proto u nás absolvovala linuxové kurzy Start a Grow a potom se pustila do kurzů Pythonu. „V Pythonu jsem se naučila úplné základy – jak fungují cykly, proměnné nebo funkce. Velmi se to hodí, když se chceš přeorientovat na nový jazyk. Máš zkrátka něco, na čem můžeš stavět dál.“
 
 
Podle Míši mentoři sází na postupnou výuku v menších krocích a zároveň studenty motivují k domácímu procvičování. „Když se chceš naučit programovat, musíš si to osahat a vyzkoušet. Nestačí chodit na kurzy a dívat se, jak to dělá někdo jiný. Musíš trénovat sám a taky by tě to mělo bavit. Bez toho to prostě nejde.”
A co by Míša poradila úplným benjamínkům? „Zkoušejte to a ptejte se, když něčemu nerozumíte. Na kurzech ENGETO nebyla žádná otázka hloupá. Mentoři dokázali navodit pohodovou atmosféru a výuka probíhala v menším počtu studentů. Důležité je hlavně vytrvat. Člověk se ajťákem nestane přes noc. Musí tomu obětovat spoustu času, být trpělivý a zkoušet to stále znovu a znovu.”

Ty můžeš uspět taky

Každý jednou začínal. Na našich kurzech vítáme zájemce, ktěří mají zkušenosti s IT, ale i totální začátečníky. Když se budeš snažit, třeba za půl roku skončíš v galerii našich úspěšných absolventů.

Je to jen na tobě.

Kontaktní údaje

ENGETO s.r.o.

Cyrilská 508/7

602 00, Brno

IČ: 04671317

DIČ: CZ04671317

Společnost ENGETO s.r.o. byla podpořená agenturou CzechInvest v rámci projektu Podpora start-upů, klíčové aktivity CzechStarter, realizované z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.